+48 883 766 053
kontakt@ubezpieczalnia-oc-ac.pl

Ubezpieczenie OC

Oferty z 20 firm w 60 sekund! Ubezpieczenia OC AC NNW z kodami rabatowymi nawet do -20% taniej niż u agenta!

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to ubezpieczenie obowiązkowe. Przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna każdej osoby, która kierując pojazdem mechanicznym w okresie trwania umowy, wyrządziła szkodę w związku z ruchem tego pojazdu. Jeśli nie wykupimy go na czas spóźniając się choć godzinę, w momencie zatrzymania zapłacimy karę 380 zł. W przypadku gdy nie posiadamy ubezpieczenia dłużej do 14 dni kara wzrasta do 960zł. Powyżej 14 dni kara wynosi ponad 1900 zł. Kiedy spowodujesz wypadek z polisy OC wypłacane są pieniądze ofiarom wypadku. Odszkodowanie za utracone zdrowie i zniszczone mienie, w razie ich śmierci rodzina otrzymuje rekompensatę. W momencie kiedy nie masz wykupionego OC pieniądze wypłacasz sam. Bez OC nie przekroczysz granicy, ponieważ straż graniczna oraz celnicy Cię nie wpuszcza na teren innego kraju bez ważnego OC. Dlatego zawsze noś przy sobie oryginał polisy lub opłaconą ostatnią składkę. Gdy chcesz zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe musisz wypowiedzieć umowę dotychczasowemu ubezpieczycielowi na piśmie.

Kiedy wykupić ubezpieczenie OC

W momencie sprzedaży samochodu oryginał OC przekazujesz nowemu właścicielowi, jeśli kupiłeś używany samochód to sprzedający musi przekazać tobie polisę. Jeśli sprzedałeś samochód przed upływem terminu ubezpieczenia i chcesz odzyskać niewykorzystane składki, musisz powiadomić Towarzystwo ubezpieczeniowe w ciągu 30 dni od zawarcia umowy kupna sprzedaży, podajesz dane sprzedawcy i występujesz o zwrot niewykorzystanej części składki. Przy kupnie auta używanego masz miesiąc na opłacenie OC – później wygasa polisa sprzedającego. Jeśli auto nie miało ważnego OC musisz je wykupić w dniu zakupu auta, rejestrując umowę kupna sprzedaży w Urzędzie Skarbowym, następnie w Wydziale Komunikacji rejestrujesz auto. Posiadając dowód rejestracyjny możesz wykupić OC. W momencie kupna nowego auta musisz ubezpieczyć je w dniu zakupu. Procedura jest taka sama jak przy aucie nie posiadającym OC.Ważna jest data zakupu OC musi się ona zgadzać z data wydania dowodu rejestracyjnego.

Którego ubezpieczyciela wybrać?

Oczywiście tego który jest najtańszy, ponieważ warunki OC w każdym przypadku są takie same. Dlatego najlepiej tego ubezpieczyciela znaleźć na Ubezpieczalnia-OC-AC.pl. W krótka chwilę możesz sprawdzić i wybrać najtańszego ubezpieczyciela na naszym portalu.

Zniżki przysługujące najczęściej

Za wierność – korzystając z tego samego towarzystwa ubezpieczeniowego, za bezszkodową jazdę możesz otrzymać od 5 do 10 % rabatu na składce podstawowej. Jednorazową wpłatę – tylko dla klientów wieloletnich. Wiek kierowcy – wiek średni 35 – 55 lat, status emeryta i rencisty dają rabat do 5 %. Wiek samochodu – jeśli auto jest fabrycznie nowe to dostaniesz rabat od 5 – 10 %. Płeć – niektóre towarzystwa dają 5 % rabatu kobietom, ponieważ ze statystyk wynika że jeżdżą ostrożniej niż mężczyźni. Ilość ubezpieczonych aut – im więcej ubezpieczasz tym większy upust

W jakim terminie jest wypłacane ubezpieczenie OC

Odszkodowanie wypłacane jest w ciągu 30 dni od złożenia zawiadomienia o szkodzie. Może je złożyć Poszkodowany lub osoba uprawniona do zawiadomienia o szkodzie. Jeśli w tym terminie będzie problem z ustaleniem wysokości odszkodowania, to dszkodowanie wypłacane jest w ciągu 14 dni od momentu, w którym okoliczności te uda się wyjaśnić. Wypłata odszkodowania musi nastąpić w ciągu 90 dni od zgłoszenia szkody. Chyba, że jest prowadzone postępowanie karne lub cywilne, wtedy ten termin może się zmienić. Zostaniesz powiadomiony na piśmie o terminie wypłaty odszkodowania, oraz o powodzie jego przedłużenia.

Ubezpieczenie OC za granicą

Ubezpiecznie OC obowiązuje w całej Uni Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii, Chorwacji, Islandii. W momencie wyjazdu do tych krajów nie musisz wykupywać dodatkowego ubezpieczenia OC. Jeśli już spowodujesz wypadek za granicą poszkodowanemu musisz udostepnić swoje dane: imię, nazwisko, adres, numer dowodu tożsamości, dane pojazdu, serię i numer polisy ubezpieczenia OC, oraz datę jego ważności i nazwę i adres ubezpieczyciela. W momencie, kiedy jesteś poszkodowanym za granicą musisz zebrać wszystkie dane sprawcy. Jeśli sprawca jest obywatelem jednego z Państw sygnatariuszy, w Polsce skontaktuj się z Polskim Biurem Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Biuro wskaże Ci reprezentanta który na terenie Polski jest przedstawicielem ubezpieczyciela sprawcy. Do niego musisz skierować wniosek o doznanej szkodzie. W terminie 3 miesięcy od dat złożenia wniosku reprezentant powinien odpowiedziec na wniosek. Jeśli tego nie zrobi roszczenie należy zgłosić do Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

NASI PARTNERZY

Współpracujemy z najlepszymi

Darmowy kalkulator OC AC Ubea