Samochody terenowe i SUV-y to specjalność brytyjskiej marki Land Rover. Sprawdzamy, ile za ubezpieczenie OC zapłacą osoby posiadające Land Rovery Discovery czy Defender.

Wolność, przygoda, nieprzetarte szlaki – Land Rover to marka wprost stworzona dla tych kierowców, którzy pragną wypraw w nieznane i szalonych doznań. Na szczęście, o mocniejsze uderzenie serca nie powinna ich przyprawić cena ubezpieczenia OC. Obowiązkową polisę dla Land Rovera znaleźliśmy już za 384 zł.

Najtańsze OC i AC Land Rover:

UbezpieczenieModel Land RoveraCena
OCLand Rover Freelander384 zł
OC + ACLand Rover Freelander803 zł

 

Ubezpieczenie OC Land Rover – ile wynosi składka?

Kierowcy Land Roverów są z pewnością wyjątkowi, jednak pod jednym względem nie różnią się niczym od właścicieli aut innych marek: nie lubią płacić wiele za ubezpieczenie OC. Postanowiliśmy więc sprawdzić, czy znalezienie taniej polisy OC dla Land Rovera jest prostym zadaniem. Aby się o tym przekonać, przeprowadziliśmy kilka kalkulacji OC dla różnych właścicieli Land Roverów:

Wariant 1: pani Dorota mieszka w Tarnogrodzie i ma 43 lata. OC kupuje nieprzerwanie od 14 lat. Przez ostatnie 10 lat nie spowodowała żadnej szkody.
Wariant 2: pan Jacek ma 36 lat i jest z Gdańska. OC kupuje od 10 lat i nie ma na koncie żadnej szkody.
Wariant 3: pani Marta z Żychlina ma 31 lat. Umowy ubezpieczenia OC zawiera od 8 lat. Niestety, w zeszłym roku była sprawcą szkody.
Wariant 4: pan Grzegorz mieszka w Koszalinie i ma 23 lata. Kupuje dopiero drugie OC w życiu. Jak dotąd nie spowodował żadnej szkody.

Licząc koszt ubezpieczenia OC, wzięliśmy pod uwagę różne modele Land Roverów. Dzięki temu można się przekonać, w przypadku których aut szanse na tanie polisy OC są największe. Składki policzyliśmy m.in. dla Land Rovera Discovery oraz Defender.

Ubezpieczenie OC Land Rover Defender

Land Rover Defender to samochód terenowy obecny na rynku już od 1983 r. Początkowo należał do klasy średniej, a następnie do wyższej. Druga generacja, wypuszczona w 2019 r., to samochód o zupełnie nowej konstrukcji. Ile kosztuje OC dla Land Rovera Defender?

Land Rover Defender – przykładowe kalkulacje OC:

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Dorota – doświadczony kierowca z Tarnogrodu418 zł
Pan Jacek – doświadczony kierowca z Gdańska603 zł
Pani Marta – kierowca z niedawną szkodą690 zł
Pan Grzegorz – młody kierowca1617 zł

 

Ubezpieczenie OC Land Rover Discovery

Land Rover Discovery jest reprezentantem SUV-ów klasy średniej w ofercie brytyjskiej marki. W piątej generacji zaprojektowano dwa dodatkowe fotele w bagażniku, które według deklaracji producenta są w pełni funkcjonalnymi miejscami. Dzięki temu Land Rover Discovery może jechać do 7 osób. Czy OC dla Land Rovera Discovery jest drogie?

Land Rover Discovery – przykładowe kalkulacje OC:

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Dorota – doświadczony kierowca z Tarnogrodu401 zł
Pan Jacek – doświadczony kierowca z Gdańska584 zł
Pani Marta – kierowca z niedawną szkodą642 zł
Pan Grzegorz – młody kierowca1635 zł

 

Ubezpieczenie OC Land Rover Freelander

Land Rover Freelander – SUV klasy kompaktowej – był produkowany do 2014 r. Powstały dwie generacje tego modelu. Jego następcą został większy i bardziej prestiżowy Land Rover Discovery Sport. Ile za OC zapłacą właściciele Land Rovera Freelander?

Land Rover Freelander – przykładowe kalkulacje OC:

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Dorota – doświadczony kierowca z Tarnogrodu384 zł
Pan Jacek – doświadczony kierowca z Gdańska559 zł
Pani Marta – kierowca z niedawną szkodą818 zł
Pan Grzegorz – młody kierowca1726 zł

 

Ubezpieczenie OC Land Rover Range Rover

Range Rover jest dostępny w ofercie brytyjskiej marki już od 1970 r. Ten SUV należał początkowo do klasy średniej, a następnie do klasy wyższej oraz aut luksusowych. Czwarta generacja, zaprezentowana w 2012 r., to całkiem nowa konstrukcja. Inna stylizacja oraz nadwozie z aluminium sprawiły, że auto waży 420 kg mniej. Ile wynosi przeciętna składka dla Range Rovera?

Land Rover Range Rover – przykładowe kalkulacje OC:

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Dorota – doświadczony kierowca z Tarnogrodu462 zł
Pan Jacek – doświadczony kierowca z Gdańska673 zł
Pani Marta – kierowca z niedawną szkodą761 zł
Pan Grzegorz – młody kierowca1828 zł

 

Ubezpieczenie OC Land Rover Velar

Land Rover Velar jest SUV-em należącym do klasy średniej. Zaprezentowano go w 2017 r. Pod względem stylistycznym nawiązuje on do estetyki zastosowanej po raz pierwszy w 2011 r. w modelu Evoque. Ile zapłaci się średnio za OC Land Rovera Velar?

Land Rover Velar – przykładowe kalkulacje OC:

KierowcaNajtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Dorota – doświadczony kierowca z Tarnogrodu411 zł
Pan Jacek – doświadczony kierowca z Gdańska595 zł
Pani Marta – kierowca z niedawną szkodą761 zł
Pan Grzegorz – młody kierowca1924 zł

 

OC Land Rover – czy jest drogie?

Kalkulacje przeprowadzane na kalkulatorze Ubea.pl pokazują, że ubezpieczenie OC dla Land Rovera nie należy do najtańszych. Nie jest to też jednak marka, dla której propozycje składek są najwyższe na rynku. Doświadczony kierowca z mniejszej miejscowości znajdzie OC dla swojego auta za ok. 400 zł. Najprościej znaleźć tanie OC dla Land Rovera Freelander. Najwięcej zapłaci się natomiast za OC Range Rovera.

Tabele pokazują także jednoznaczny związek między miejscem zamieszkania a ceną OC. Mimo że pan Jacek jest kierowcą z bogatym stażem i, podobnie jak pani Dorota, nie miał w ostatnich latach żadnych szkód, zapłaci więcej za OC ze względu na to, że mieszka w Gdańsku. Najtańsze OC dla Land Rovera Discovery pana Jacka kosztuje 584 zł. Dla pani Doroty udało się natomiast znaleźć ofertę OC za 401 zł.

Oczywiście, jeszcze więcej zapłacą za OC Land Rovera osoby, które niedawno spowodowały szkodę oraz młodzi kierowcy. W jaki sposób mogą one choć trochę obniżyć wysokość składki? Eksperci Ubea.pl polecają dwa sposoby:

 • porównanie ofert OC – warunki ubezpieczenia OC są uregulowane prawnie i w każdym towarzystwie jednakowe. Bez obaw możesz więc wybierać najtańsze OC. A że oferty obowiązkowej składki dla tego samego kierowcy potrafią się znacząco różnić (nawet o 1000 zł), poświęcenie chwili na znalezienie OC o najniższej cenie może być bardzo opłacalne. Najkorzystniejsze OC można szybko znaleźć na kalkulatorze Ubea.pl.
 • współwłasność samochodu – jeżeli Land Rover ma dwóch lub więcej współwłaścicieli, ubezpieczyciel bierze pod uwagę zniżki / zwyżki posiadane przez ich wszystkich. Jeśli więc jesteś osobą bez stażu za kółkiem lub ze szkodami, zastanów się nad współwłasnością auta z doświadczonym kierowcą. Towarzystwo ubezpieczeniowe uwzględni wtedy zarówno Twoje zwyżki, jak i zniżki drugiej osoby, wyliczając cenę OC.

Ubezpieczenie AC Land Rover – czy kupować autocasco?

Land Rover to auto z wyższej półki, któremu należy się kompleksowa ochrona. Jeśli więc posiadasz auto tej marki, nie powinieneś zastanawiać się, czy kupić autocasco, tylko jakie dokładnie AC wybrać.

Ubezpieczenie AC pomoże Ci, kiedy Twój Land Rover zostanie:

 • uszkodzony,
 • zniszczony,
 • skradziony.

Co ważne, dla ubezpieczyciela nie liczy się, kto dokładnie był sprawcą szkody. Nawet jeśli to Ty spowodowałeś kolizję lub uczyniła to niezidentyfikowana osoba, możesz otrzymać odszkodowanie z AC. Co więcej, pieniądze dostaniesz także wtedy, kiedy dojdzie do zderzenia Land Rovera z dzikim zwierzęciem oraz wtedy, kiedy w trakcie wichury gałąź spadnie na zaparkowane pod drzewem auto.

AC Land Rover – ile zapłacisz za polisę?

Ile kosztuje AC dla Land Rovera? Na to pytanie nie ma jednej prostej odpowiedzi. Co więcej, nawet na ściślejsze pytanie o autocasco dla konkretnej osoby oraz kierowcy można odpowiedzieć jedynie szacunkowo. Składki AC w bardzo dużym stopniu zależą bowiem od zakresu ochrony.

Na początek musisz się więc zastanowić, jakich warunków oczekujesz. Nie rzucaj się bez zastanowienia na tanią ofertę dostrzeżoną u któregoś z ubezpieczycieli. Sprawdź dokładnie, jaki zakres ochrony kryje się za tą pozornie atrakcyjną propozycją, aby nie przeżyć niemiłego zaskoczenia w razie szkody.

Aby sprawdzić, ile kosztuje AC dla Land Rovera zależnie od zakresu ochrony, policzyliśmy wysokość składki dla dwóch wariantów autocasco:

Wariant 1 – AC o najmniejszym zakresie ochrony

 • odszkodowanie liczone na podstawie kosztorysu,
 • udział własny,
 • amortyzacja,
 • części zamienne.

Wariant 2 – AC o pełnym zakresie ochrony

 • naprawa w serwisie,
 • minimalny udział własny,
 • brak amortyzacji,
 • części oryginalne.

Ceny AC policzyliśmy dla kilku różnych modeli Land Rovera (m.in. Land Rover Discovery, Land Rover Defender oraz Range Rover). Tabela przedstawia wysokość składek autocasco dla pani Doroty – doświadczonego kierowcy z Tarnogrodu.

Land Rover – przykładowe kalkulacje OC + AC:

Model Land RoverWariant 1: cena OC+ACWariant 2: cena OC+AC
Land Rover Defender1420 zł1923 zł
Land Rover Discovery1596 zł2480 zł
Land Rover Freelander803 zł1629 zł
Land Rover Range Rover6117 zł6417 zł
Land Rover Velar1929 zł4139 zł

Ceny pakietów OC i AC dla Land Roverów są wysokie, co nie powinno zaskakiwać, biorąc pod uwagę dużą wartość aut tej marki. Jedynie właściciele starszego Land Rovera Freelander mogą liczyć na nieco niższe składki.

Wysokie składki AC nie powinny Cię jednak zniechęcić do zakupu takiej polisy. Naprawa Land Rovera w razie ewentualnej kolizji lub wypadku będzie bardzo kosztowna, więc lepiej nie finansować jej z własnej kieszeni. Straty poniesione w przypadku kradzieży także będą niezwykle dotkliwe.

Land Rover – czy warto wybrać auto tej marki?

Wolność? Przygoda? Odkrywanie nowych tras? Niezależnie od tego, co cię kręci i motywuje, Land Rover będzie niezastąpionym towarzyszem każdej przygody. Świetnie wyglądające i wykonane SUV-y sprawdzą się zarówno w miejskiej dżungli, jak i na nieprzetartych szlakach. Klasyczny Land Rover Defender, pojemny Land Rover Discovery czy nowy Land Rover Velar to prawdziwe dzieła motoryzacji, przyciągające uwagę gdziekolwiek się pojawią.

Jeżeli stać Cię na auto z wyższej klasy, a jednocześnie pragniesz otrzymać wytrzymały samochód gotowy na każde wyzwanie, Land Rover czeka na Ciebie.

 

Źródło: UBEA.pl


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *