Z jednej strony prestiż i elegancja, z drugiej częste awarie elektroniki oraz ogromne zużycie paliwa – skojarzenia z samochodami marki Jaguar są dość ambiwalentne. Eksperci Ubea.pl postanowili natomiast sprawdzić, czy OC dla Jaguara XF, XJ oraz innych modeli jest drogie.

Każdy właściciel Jaguara wie, że utrzymanie samochodu tej marki stanowi pokaźną pozycję w budżecie. Cena zakupu, sama w sobie nie najniższa, stanowi zazwyczaj tylko ułamek ogólnej kwoty, którą trzeba przeznaczyć na eksploatację. Na szczęście przynajmniej pod względem OC osoby posiadające auta tej brytyjskiej marki mogą nieco zaoszczędzić. Kalkulacje ekspertów Ubea.pl pokazały, że ubezpieczenie OC dla Jaguara można kupić już za 470 zł.

Ubezpieczenie OC Jaguar – ile kosztuje?

Ubezpieczenie OC zapewnia odszkodowanie osobom poszkodowanym przez kierowcę, który wykupił daną polisę. To, jakie auto posiada osoba zawierająca umowę ubezpieczenia OC, ma więc jedynie poboczne znaczenie. O wiele ważniejsze są historia ubezpieczeniowa kierowcy, jego wiek i miejsce zamieszkania, a także sposób użytkowania auta.

Z tego powodu eksperci Ubea.pl sprawdzili ceny OC dla Jaguara, biorąc pod uwagę czterech przykładowych kierowców różniących się znacznie między sobą:

Wariant 1: pan Zenon z Dobrego Miasta jest w wieku 49 lat. Ubezpieczenie OC kupuje od 21 lat i przez ostatnie 8 lat mógł się pochwalić bezszkodową historią.

Wariant 2: pani Helena ma 40 lat i mieszka w Łodzi. Umowę ubezpieczenia OC zawiera od 13 lat i dotychczas nie spowodowała żadnej szkody.

Wariant 3: pan Bolesław jest w wieku 36 lat, a OC kupuje od 12 lat. Niestety, w zeszłym roku był sprawcą szkody. Mieszka w Żelazowej Woli.

Wariant 4: pani Anastazja z Supraśla ma 22 lata. Kupuje swoje drugie OC w życiu, a jak dotychczas nie spowodowała żadnej kolizji.

Aby sprawdzić także, jaki wpływ na cenę OC mają różnice w samych modelach, koszt polisy policzyliśmy dla wielu różnych Jaguarów, m.in. Jaguara XF, XJ czy Jaguara F-Pace.

 

Źródło: UBEA.pl


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *