Ubezpieczenie OC Jeep – ile kosztuje?

Podziel się swoją opinią

Jeep to coś więcej niż samochód. To przemierzanie niezdobytych dotąd dróg, odkrywanie tego, co znajduje się poza utartymi szlakami i spełnianie marzeń z młodzieńczych lat. Eksperci Ubea.pl postanowili sprawdzić, ile kosztuje OC dla Jeepa Renegade, Jeepa Cherokee i innych modeli.

Jeepy zaprojektowano dla wojska w trakcie II Wojny Światowej. Okazały się one jednak tak wielkim sukcesem, że po zakończeniu walk na rynku pojawiła się cywilna wersja tego samochodu. Mimo że OC dla SUV-ów, crossoverów i samochodów terenowych jest często nieco droższe, to eksperci Ubea.pl znaleźli OC dla Jeepa już w cenie 479 zł.

Ubezpieczenie OC Jeep – jaką składkę zapłacisz?

Nasi klienci często pytają nas o cenę OC dla konkretnej marki samochodu. Na takie pytanie nie ma jednak jednej prostej odpowiedzi. Składka polisy zależy bowiem od wielu różnorodnych czynników, takich jak rodzaj auta, miejsce jego użytkowania, wiek właściciela czy historia ubezpieczeniowa posiadacza pojazdu. Marka oraz model samochodu też oczywiście wpływają na cenę, ale nie są decydującymi czynnikami.

Aby więc sprawdzić przeciętne ceny OC dla Jeepa, policzyliśmy na kalkulatorze Ubea.pl składki dla czterech przykładowych właścicieli samochodów tej amerykańskiej marki. Każdy z nich reprezentuje nieco inny typ kierowcy. Swojego przedstawiciela znajdzie tu zarówno doświadczony kierowca z dużej miejscowości, jak i młoda osoba dopiero zaczynająca swoją przygodę za kółkiem:

Wariant 1: pani Sandra z Barda ma 48 lat, a OC kupuje nieprzerwanie od 18 lat. Przez ostatnie 8 lat nie spowodowała żadnej szkody.

Wariant 2: pan Mariusz mieszka w Krakowie i jest w wieku 37 lat. OC kupuje od 9 lat i nigdy nie był sprawcą szkody.

Wariant 3: pani Beata jest mieszkanką Szydłowa i ma 29 lat. Umowę ubezpieczenia OC zawiera od 9 lat. Pod koniec zeszłego roku spowodowała niestety kolizję.

Wariant 4: dwudziestodwuletni pan Jakub z Węgierskiej Górki kupuje swoje drugie OC w życiu. Jak dotąd nie był sprawcą szkody.

Cenę ubezpieczenia OC wyliczyliśmy dla różnych modeli Jeepa, w tym tak popularnych jak Jeep Renegade czy Jeep Grand Cherokee.

 

Źródło: UBEA.pl

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *